Подготовительная группа

Образование: Высшее

Педстаж стаж: 8 лет

Педстаж в указанном ОУ: 4 года

Переподготовка : ОАУ РС (Я) ДПО "Институт развития образования и повышения квалификации имени С.Н. Донского-II". "Воспитатель детей дошкольного возраста" 2018год.

Повышение квалификации ОАУ РС (Я) ДПО «Институт развития образования и повышения квалификации имени С.Н. Донского-II». "Система патриотич. Воспитания в ДОО - Формирование единой гражданина. Идентичности в дошк. Возр.". 72 часа. Уд.№ 4515

Лукина Анисия Гаврильевна

Образование: Высшее

УПД: Высокая

Общий стаж: 32 года

Педстаж: 23 года

Педстаж в указанном ОУ: 6 лет

Переподготовка: ОАУ РС (Я) ДПО «Институт развития образования и повышения квалификации имени С.Н.Донского - II» «Воспитатель детей дошкольного возраста» 2014г.

Повышение квалификации: - «Инклюзивное образование как ресурс развития коррекционно - развивающего обучения» - 2017г. 72часа Удост.№ 0611

- «Система патриотического воспитания в ДОО. Формирование единой государственной идентичности в дошкольном возрасте» 2018г. 72 часа. Удост. № 4502

21.09.2018.

"Мин уьуйааным- аптаах дойду"

Дорообо детсад- аралдьыйыы

Сыла: Мин уьуйааным иккис дьиэм.

Соруга: Озолор детсадка уерэ-кете кэлэллэрин ситиьии. Иитээччим миэхэ иккис ийэм кэриэтэ. Аралдьыйыы уеруулээхтик ааьарыгар мин кылаатым.

Аралдьыйыыга 18 кытынна. Музыка тыаьынан, киэргэтиллибит группаза озолор киирэн олороллор. Иитээччи Анисья Гаврильевна сазалаата.Сюрпризнай момент Маша кыыс киирэр (Айталина Радомировна- музрук). Уьуйаан логотибын "Кулунчук" бэлиэтин озолорго билиьиннэрдэ. Иитээччи Евдокия Гаврильевна Магистр буолан, озолорго араас ыытыылары биэрдэ, оонньотто.

День государственности Республики Саха (Я)

"Кемус куьун"

Аралдьыйыы

Сыла: Кемус куьун бэлиэлэрин билиилэрин чинэтии, таабырын таайар дьозуру сайыннарыы.

Аралдьыйыыга 20 озо кеытынна. Озолор 3 хамаандаза арахсан араас сорудахтары толордулар.

1 хамаанда- "Сэбирдэхтэр, 2 хам. -" Былыттар ", 3 хам.-" Кунчээн "

1 тутумэх-Озуруот астарын булуу

2 туьумэх- Таабырынна таай

3 туьумэх- Сыал табыы

4 туьумэх- пазл таайыы

тууумэх тумугунэн "Кунчээн" хамаанда кайайда, бионр очконан хаалан "Сэбирдэхтэр" бочуоттаах 2 миэстэ, "Былыттар" 3 миэстэ буоллулар. озолор астына- дуоьуйа оонньоотулар.

Справка.

Сэтинньи 2 кунугэр бэлэмнэнии белеххе "Сомо5олоьуу" кунугэр аналлаах аралдьыйыы буолла. Сына: Россия5а уонна Сахабыт сиригэр араас омук норуота эйэ дэмнээхтик бийр дьиэ кэргэн буолан сомо5олоьон олороллорун ейдетуу. Бу бырааьынньык чэрчитинэн белехпутугэр саха, нуучча, испания, грузия, восток, Хоту норуоттар ункуулэрин о5олорго туруоран ункуу бырааьынньыга уеруулээх тугэннэ буолан ааста. О5олор араас омук культуратын, ункуутун билэн уерэ - кете ба5аран туран толордулар.

Справка.

Сэтинньи 22 кунугэр "Тымныы кыьын" уонна "Байанай аяа" диэн ааттаах бэлэмнэнии белеххе

2 хамаанданан "Ток - шоу", этаптарынан "Муччургэннээх эстафета" буолан ааста. Курсхатэии туьумэхтэригэр - Сын ыыы, мышеловка сыновей, стенка хатаастан, кувырок онорон сууруу уонна балыктааьын. Тумуккэ "Былыттар" хамаанда о5олоро кыайан - хотон уердулэр. "Сулусчааннар" а5ыйах очконан хаалан 2 миэстэ буоллулар.

Ол кэннэ балыктааыынна абсолютная курьерская школа 30 секций баллы хаптаран Эрчим Аргунов 1 миэстэ, 2 миэстэ Арианна Корнилова, 3 миэстэ Валерия Захарова буоллулар.

2 декабря 2018 г. прошел открытый 6 Республиканский конкурс-фестиваль "Зима начинается с Якутии" с участием нашего детского сада в конкурсе "Хаарчаана Куо - 2018" воспитанница подготовительной группы Арианна Корнилова и награждена дипломом. Воспитатель - Лукина Анисия Гаврильевна (Благодарственное письмо)

20 декабря 2018 г. Новогодний утренник главы наслега.

Новогоднее представление работников КЦ "Айыллаан", сказка "Три поросенка".

Награждение активных родителей грамотой администрации детского сада.

Родители и дети сделали на конкурс новогоднюю стенгазету "Мой семейный Новый год". 1 место - Семенова Шура, 2 место - Захаров Сайаан, 3 место - Никифорова Лилия. Маскарад - К. Арианна, П.Лилия. Наши воспитанники танцевали танец "Сир симэхтэрэ", флешмоб, пели новогодние песни, читали стихи. Дед Мороз дарил детям подарки, детям было очень весело.